Історична довідка

Витоки шкільництва в Липовій Долині сягають 1840 року, коли в селі була відкрита перша початкова школа.

У 1877 р. в Липовій Долині відкрите народне училище.

На 1900 рік працювало дві школи: міністерства освіти і церковно-парафіяльна. У 1917 р. уже працювало 5 шкіл і 8 учителів. На початку 20-х початкова школа стала семирічною. У 1923 р. в Липоводолинській школі навчалось 242 учні, працювало 9 учителів. У 1938 р. в Липовій Долині почала функціонувати середня школа. У нинішнє приміщення школа перейшла в 1978 році.

Рішенням ІV сесії 5-го скликання Липоводолинської районної ради від 5 вересня 2006 року Липоводолинська загальноосвітня школа реорганізована у Липоводолинську спеціалізовану школу І-ІІІ ступенів. Навчання учнів проводиться за спеціалізацією: класи поглибленого вивчення іноземної мови (починаючи з 1 класу), поглибленого (8-9) і профільного (10-11 класи) вивчення математики, української філології і загальноосвітні класи. У 2011-2012 н.р. учні 5-го класу розпочали вивчення двох іноземних мов (англійської та німецької).

Рішенням 16 сесії Липоводолинської районної ради сьомого скликання створено опорну школу Комунальний заклад Липоводолинська СШ І-ІІІ ступенів, до складу якого входить Лучанська філія.

Рішенням 3 сесії Липоводолинської селищної ради сьомого скликання від 19 лютого 2020 року назву школу змінено на Липоводолинська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів у звязку із зміною засновника.

За роки існування школи, з її стін вийшло близько 3,8 тисяч випускників, близько 200 учнів закінчили школу з золотими та срібними медалями.

Серед колишніх випускників професор, доктор медичних наук, кандидати технічних, біологічних, філософських наук, високваліфіковані спеціалісти – лікарі, вчителі, економісти, юристи, військові, особи, які займають високі керівні посади, успішні бізнесмени і підприємці.