Шкільне наукове товариство "Мудра сова" - генератор творчих ідей ліцеїстів
У Липоводолинському ліцеї діє наукове товариство учнів «Мудра сова». Наукове товариство є добровільним об’єднанням учнів. У роботі товариства беруть участь учні 9-10 класів ліцею. За бажанням можуть брати участь і учні 11 класу.
Наукове товариство дає можливість учням виробляти й втілювати в життя свої проєкти, розробки, задуми, прагне прищепити їм якості лідера, почуття відповідальності за рідний ліцей, селище, Україну. Робота товариства здійснюється у тісній співпраці з Малою Академію Наук (Сумське відділення МАН) та науковими працівниками СумДУ. Учні беруть активну участь у навчальних сесіях для слухачів МАН.
У 2022-2023 навчальному році наукове товариство працює за чітким розробленим планом. Для миттєвої комунікації із членами наукового товариства, на платформі Teams створено окрему групу з назвою «Пошуково-дослідницька діяльність учнів».
У вересні та жовтні учні мали змогу обрати тему дослідницької роботи. З цією метою учителі навчального закладу підготували банк даних з можливими темами, які були запропоновані учням.
До кінця жовтня ліцеїсти визначилися з науковим керівником, темою та склали індивідуальний план написання пошуково-дослідницької роботи.
Керівником наукового товариства, Світланою Тимошенко, проведено навчання учнів та індивідуальні консультації, щодо вимог до оформлення та написання робіт. Ліцеїсти були ознайомлені з «Путівником академічної доброчесності».
На зимових канікулах учні мали змогу презентувати свою науково-дослідницьку роботу. Оцінювання досліджень відбувалося згідно з розробленими критеріями. За результатами протоколів, кращі роботи було рекомендовано до участі в I етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії наук України.
14 січня 16 учнів ліцею взяли участь у І етапі конкурсу. За результатами конкурсного випробування 11 учнів вибороли можливість брати участь в ІІ (обласному) етапі конкурсу-захисту.
З 13 по 16 лютого учні ліцею презентували свої наукові проєкти на обласному етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України. 5 учнів стали призерами та переможцями конкурсу:
- Відділення фізики та астрономії. Секція прикладної фізики
Семеліт Тимофій І місце (науковий керівник Тимошенко С.О.)
- Відділення технічних наук. Секція екологічно безпечні технології та ресурсозбереження
Васюхно Софія І місце (науковий керівник Тимошенко С.О.)
- Відділення інформаційних технологій. Секція інтернет технологій та WEB – дизайну
Невідомий Всеволод ІІІ місце (науковий керівник Лизогуб І.А.)
- Відділення літературознавство, фольклористика та мистецтвознавство. Секція української літератури
Курсай Максим ІІІ місце (науковий керівник Мусіян О.Г.)
- Відділення наук про землю. Секція кліматології та метеорології
Йолкіна Єлизавета ІІІ місце (науковий керівник Гонтар І.О.)
Підбиваючи підсумки, можна сказати, що проведення науково-дослідницької діяльності – процес складний і кропіткий. Але, якщо робити це системно та комплексно, то можна отримати відповідні результати.
Керівник наукового товариства «Мудра сова»
Світлана ТИМОШЕНКО