A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Липоводолинський ліцей
Липоводолинської селищної ради

Соціальне шкільне підприємництво: твій перший стартап

Дата: 29.10.2024 08:35
Кількість переглядів: 45

Все більш поширеним стає підприємництво, яке створює соціальну цінність і генерує дохід одночасно.
Соціальне шкільне підприємництво сприяє реалізації підприємницьких здібностей учнів, дає можливість не просто реалізувати бізнес-ідею, а формує соціальну відповідальність. Саме з цією метою з 21 по 25  жовтня 2024 року у Липоводолинському ліцеї був проведений тиждень «Соціальне шкільне підприємництво: твій перший стартап».
На уроках  інформатики учні спробували себе в ролі збиральників персональних комп’ютерів та консультантів магазинів комп’ютерної техніки(вчитель Рокитянський В.І.). Вчителем Лизогубом І.А. була поставлена та реалізована компетентнісна задача, яка полягала у комбінованому застосуванні знань користування вивченим текстовим процесором, а також уявною збіркою та націнкою власного комп’ютера за допомогою конфігуратора ПК . Додатковим завдання було порівняння ціни на нього із готовою магазинною збіркою і знаходження націнки магазину.
В рамках тижня "Соціальне шкільне підприємництво: твій перший стартап" з учнями 11-Б класу вчителем інформатики Тарценком В.С. проведено онлайн майстер-клас «Технології для соціального підприємництва». Під час заходу були розглянуті питання проблем і викликів, що виникають у соціальних підприємців, шляхів їх вирішення за допомогою технологій, етапи впровадження стартапів та перспективу їх реалізації.
24.10.2024 з учнями 6-А і 6-Б класними керівниками проведено  коло спілкування "Соціальне шкільне підприємництво"
Вчителі філології переглянули та обговорили з ліцеїстами відеоуроки «Що таке соціальне шкільне підприємництво», «Соціальне шкільне підприємництво: на шляху до першого бізнесу». На уроках англійської мови учні 8 А класу разом  з учителями Ілюхіною С.О. та Семеліт Л.В. під час опрацювання теми «Кулінарний конкурс» обрахували вартість страви за даними інгредієнтами та навчилися коментувати обрахунки англійською мовою.
На уроках трудового навчання під час  роботи над міні-проєктом «Виготовлення прикраси з ниток» діти розрахували вартість витрачених матеріалів та собівартість виготовленого виробу.
Учні 8Б класу під керівництвом вчителів Симоненко І.М. та Гонтар І.О. також долучились до тижня  "Соціальне шкільне підприємництво: твій перший стартап". Учні взяли участь у міні-проєкті "Поробки із пластикової тари". В результаті було виготовлено пуф та ваза, яка є чудовою прикрасою будь-якого інтер'єру.
В ході тижня вчителями математики було організовано  розв’язування практичних задач щодо планування господарської діяльності та реальної оцінки власних можливостей, складання сімейного бюджету, формування економного ставлення до природних ресурсів: «Знаходження площ земельних ділянок, які мають форму чотирикутників» (вчитель Кулібаба С.М.), «Розрахунок кількості паперу, необхідного для виготовлення підручника з математики для нашого класу» (вчитель Кулик Н.Л.), «Обчислення периметрів земельних ділянок в різних одиницях вимірювання та їх вартості» (вчитель Рокитянська Н.О.),  "Планування бюджету для власного маленького бізнесу"(вчитель Куришко А.О). На уроці вчились з учнями розраховувати доходи та витрати для власного бізнесу, аналізувати фінансові результати та приймати рішення на основі цих даних. Дійшли до висновку, що важливо вміти ефективно управляти фінансами для успішної підприємницької діяльності. Таким чином учні мали можливість «прив’язати» шкільну теорію до умов реального життя.
  Учні ліцею об'єдналися  для участі в соціальному проєкті "Кришечки збери – Україні допоможи", в ході якого збирають пластикові кришки та передадуть їх на допомогу Збройним Силам України (керівник проєкту Тимошенко С.О.)
Підприємництво – потужний механізм розвитку будь-якої нації та країни, тому важливо навчати вихованців ліцею користуватись інструментами, які дозволяють розвиватись в цьому напрямку, формувати здатність генерувати найпростіші бізнес-ідеї, оцінювати їхню ефективність, а в ідеальному випадку пробувати їх реалізовувати.


Керівник ЦМК предметів природничо-математичного профілю Ніна КУЛИК

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без опису

« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було підтверджено