Що ми знаємо про рушник?
Вишитий рушник - наш оберіг, в орнаментах якого збереглися давні магічні символи. Він передається з покоління в покоління, про нього і досі ходять легенди, його оспівують в народних піснях.
Що ми знаємо про рушник?
Рушники бувають різні за призначенням. Від цього залежить їхній зовнішній вигляд, величина, тканина, з якої вони виготовлені, орнамент, тощо. Колись без вишитого рушника не обходилося жодне свято в родині. Рушником накривали хліб на столі. Він супроводжував людину протягом усього життя - і в радості, і в горі, був найдорожчим подарунком матері в дорогу синові, як пам'ять про дім, побажання щасливого майбутнього в житті.
Важливі події в житті народу ніколи не обходилися без рушників. Недарма їх прославляли у своїй поезії Тарас Шевченко, Павло Тичина, Андрій Малишко.
Вишитий рушник - неоціненний скарб, в хрестики якого вкладено багато тепла, любові, радості, які примушують завмирати серце і тішити душу. До Дня вишиванки у бібліотеці Липоводолинської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів організована виставка-інсталяція "І на тім рушникові...", на якій представлені старовинні рушники. Запрошуємо всіх шанувальників українського народного мистецтва ознайомитися з експозицією.