A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Липоводолинський ліцей
Липоводолинської селищної ради

Щоб освітній простір був безпечним

Дата: 14.01.2025 11:12
Кількість переглядів: 29

10 січня 2025 року для педагогів Липоводолинського ліцею проведено лекційно-практичне заняття з трьох актуальних питань освітнього середовища: «Небезпека дитячої диверсійної діяльності», «Мінна безпека», «Надання домедичної допомоги».

Про небезпеку залучення дітей до диверсійної діяльності розповіла спеціаліст із безпеки в освітньому середовищі Наталія Коваленко. Залучення дітей до диверсійної діяльності – серйозна загроза, яка потребує уваги суспільства. Учасники зустрічі дізналися про причини, ризики, наслідки, які можуть виникнути, та способи протидії вербуванню дітей. Особлива увага була приділена питанням розпізнавання ознак небезпеки, захисту дітей від вербування та куди звернутися за допомогою. Також обговорювалися способи навчити дітей бути обачними в інтернеті та повідомляти про підозрілі дії, які можуть підстерігати їх у мережі. Родина, освітні заклади та громадськість мають об’єднати зусилля для захисту дітей.

Працюючи з дітьми, педагог повинен володіти знаннями мінної безпеки та вміннями надавати домедичну допомогу. Тому на заняття для навчання вчителів були запрошені представники Міжрегіонального центру швидкого реагування ДСНС України м. Ромни.

В умовах сьогодення мінна безпека для дітей стає надзвичайно актуальною. Важливо навчити учнів розпізнавати вибухонебезпечні предмети, формувати навички безпечної поведінки в місцях, де можуть бути вибухонебезпечні предмети, та виховувати в дітей розуміння важливості дотримання правил безпечної поведінки й відповідального ставлення до свого життя та життя інших.

Навколо нас вистачає непередбачуваних ситуацій, коли життя від смерті відділяють хвилини або секунди. Особливо, якщо брати до уваги військові дії. Але і в мирному житті існує багато небезпек, пов’язаних із надзвичайними ситуаціями. Від правильного алгоритму дій буде залежати стан потерпілого, адже саме перша домедична допомога дозволяє зберегти життя, поки не приїде швидка. Й особливо це стосується освітнього середовища, де одночасно перебуває велика кількість дітей. Тому кожен педагог повинен покращувати не тільки знання, а й навички у сфері надання домедичної допомоги, що є важливим елементом безпеки в закладі освіти. Такі базові вміння, як надання першої допомоги в разі кровотечі, зупинки серця чи коли людина вдавилася їжею, повинні бути відпрацьовані до автоматизму. Дані тренінги допомагають виховувати відповідальне ставлення до власної безпеки та до всіх оточуючих. Кожен педагог повинен володіти навичками домедичної допомоги, спрямованої на врятування та збереження життя людини в невідкладному стані.

Голова ЦМК предметів фізкультурно-оздоровчого
 та художньо-естетичного профілів Любов Вовк

 

Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису Фото без опису

« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було підтверджено