Чесна гра – основа спорту
Фізична культура та спорт з давніх-давен заснована на цінностях чесної гри. З метою формування навичок академічної доброчесності та дотримання правил чесної гри під час занять фізичною культурою й спортом з 7 по 12 жовтня 2021 року в 6-А,
6-Б та 10 класі були проведені показові уроки з фізичної культури.
Шестикласники вправлялися та доводили свої вміння у футболі та рухливих іграх. У заключній частині учні дійшли висновку, що перемога, здобута в нечесній грі, втрачає свою цінність, оскільки є обманом. Тільки чесна гра, самовіддана боротьба на спортивному майданчику викликає позитивні емоції та повагу, навіть у випадку поразки. Обман принижує гідність як гравців, так й уболівальників. Футбол як гра втрачає сенс і заслуговує на зневагу, якщо її вести нечесно.
Учні 10 класу під час уроку волейболу показували, як поважати головні цінності чесної гри в усіх відносинах їх діяльності, пропагувати чесний та відкритий волейбол, неухильно дотримуватися положень Правил гри і регламентів змагань, принципів чесної гри, не застосовувати у своїй діяльності методів і засобів, що суперечать духу чесного суперництва.
На етапі оцінювання діяльності на уроках у школярів формувалися навички самооцінювання під час виставлення оцінок у Листи академічної доброчесності. Діти зробили висновок, що оцінки, зароблені нечесним шляхом – це не дорога до успіху, а саме знання та вміння є запорукою успіху.
Отже, за допомогою спортивних ігор учні навчилися приймати поразку в змаганнях достойно і з гідністю. Поразка в чесній боротьбі заслуговує більшої поваги, ніж нечесна перемога.
Академічна доброчесність – моральна якість, що базується на таких принципах: чесність, довіра, справедливість, повага, відповідальність та сміливість прийняти результат своєї діяльності.
Голова ЦМК предметів фізкультурно-оздоровчого та художньо-естетичного профілю Любов Вовк



