Соціальне шкільне підприємництво: твій перший стартап
Підприємництво є невід’ємною складовою економіки будь-якої країни.
Соціальне шкільне підприємництво сприяє реалізації підприємницьких здібностей учнів, дає можливість не просто реалізувати бізнес-ідею, а формує соціальну відповідальність. Саме з цією метою з 10 по 25 жовтня 2023 року у Липоводолинському ліцеї був проведений тиждень «Соціальне шкільне підприємництво: твій перший стартап».
В ході тижня ліцеїсти переглянули та проаналізували відео «Сільське господарство та його значення для отримання доходу у нашій місцевості» (вчитель Гонтар І.О.), розв’язували задачі з підприємницьким тлом на тему «Чотирикутники» (вчитель Кулібаба С.М.), працювали над міні-проєктами «Перпендикулярність прямих і застосування в будівництві» (вчитель Куришко А.О.), «Розрахунок кількості паперу, необхідного для виготовлення підручника з математики для нашого класу» (вчитель Кулик Н.Л.). Таким чином учні мали можливість «прив’язати» шкільну теорію до умов реального життя.
Учні 8-Б класу об'єдналися у групи для участі в соціальному проєкті "Кришечки збери – Україні допоможи", в ході якого збирають пластикові кришки та передадуть їх на допомогу Збройним Силам України (керівник проєкту Тимошенко С.О.)
На уроках інформатики учні спробували себе в ролі збиральників персональних комп’ютерів та консультантів магазинів комп’ютерної техніки(вчитель Рокитянський В.І.). Вчителем Лизогубом І.А. була поставлена та реалізована компетентнісна задача, яка полягала у комбінованому застосуванні знань користування вивченим текстовим процесором,а також уявною збіркою та націнкою власного комп’ютера за допомогою конфігуратора ПК. Додатковим завдання було порівняння ціни на нього із готовою магазинною збіркою і знаходження націнки магазину.
Підприємництво – потужний механізм розвитку будь-якої нації та країни, тому важливо навчати вихованців ліцею користуватись інструментами, які дозволяють розвиватись в цьому напрямку, формувати здатність генерувати найпростіші бізнес-ідеї, оцінювати їхню ефективність, а в ідеальному випадку пробувати їх реалізовувати.
Керівник ЦМК предметів природничо-математичного профілю Ніна КУЛИК