Освіта майбутнього: технології, гра та нові підходи
"Освіта є наймогутнішою зброєю, яку ви можете
використовувати, щоб змінити світ"
Нельсон Мандела
14 лютого відбулося засідання циклової методичної комісії предметів природничо-математичного профілю на тему «Аналіз сучасних тенденцій цифрової трансформації для формування предметних і ключових компетентностей учнів». Метою зібрання було розглянути та проаналізувати напрями цифрової трансформації освітнього процесу для формування предметних і ключових компетентностей учнів. Особлива увага приділялася шляхам формування інформаційної компетенції учнів на уроках та впровадженню STEM освіти.
Доповідач Ірина Симоненко розповіла про можливості застосування віртуальної та доповненої реальності на уроках для поглибленого вивчення підвищення зацікавленості учнів.
Вчитель фізики і інформатики Лизогуб І.А. навів приклади успішного впровадження STEM-освіти та використання штучного інтелекту для розвитку креативних та аналітичних здібностей учнів.
Вчитель географії Гонтар І.О. у своєму виступі «Гра як засіб емоційного розвантаження на уроках» відзначали значення гри як засобу зниження стресу та підвищення мотивації учнів до навчання.
Вчитель інформатики Тарценко В.С. висвітлив проблеми адаптації учнів 5-х класів до нових умов навчання та особливості викладання природничо-математичних предметів у рамках Нової української школи.
Члени ЦМК обговорили результати взаємовідвідування уроків для виявлення кращих дієвих технік, зокрема ефективні методи та прийоми, що сприяють формуванню у здобувачів освіти відповідального ставлення до результатів навчання, здатності до самооцінювання та взаємооцінювання.
Засідання дозволило членам ЦМК обмінятися досвідом, обговорити нові методики та інструменти для підвищення ефективності освітнього процесу. Учасники дійшли висновку, що цифрова трансформація є необхідною умовою для формування компетентностей майбутнього у сучасних учнів.
Голова ЦМК предметів природничо-математичного профілю
Кулик Н.Л.




