Вшанування пам’яті Т. Г. Шевченка

Дата: 11.03.2020 15:17

У рамках проведення Місячника суспільно-гуманітарних дисциплін, фізичної культури та основ здоров'я 10 та 11 березня 2020 року в нашому навчальному закладі було проведено ряд заходів на вшанування пам’яті Тараса Шевченка. Школярі переглянули книжкову виставку «Не вмирає душа наша, не вмирає воля», організовану бібліотекарем Бадіон О. М. Учителі Глупак Л. О. та Дужак Л. В. провели з учнями 9-А та 9-Б класів вікторину «На перехресті музи й долі». Переможцями стали Клець Вікторія, Сельніцина Дар’я, Богуславець Денис, Фесун Анна. Учитель Дужак Л. В. провела відкритий урок української літератури в 5-А класі на тему «Картини довколишнього світу, природи в поезіях Т. Шевченка − художня реальність, створена уявою митця за допомогою засобів образної мови. «За сонцем хмаронька пливе». ТЛ: персоніфікація, ліричний твір», який пройшов цікаво, творчо та змістовно. Незвичайним був День особливого дрес-коду «Підтримай українське, прийди в українському!» Учні та вчителі одягли національне вбрання, діти підготували малюнки до творів Т. Г. Шевченка. У шкільній бібліотеці-медіатеці цікаво пройшов конкурс читців-декламаторів, знавців творчості Великого поета «Іду з дитинства до Тараса». Упевнену перемогу здобули Курська Богдана (6-Б) та Прихідько Діана (7-А).

Т. Шевченко був палким патріотом, справжнім українцем, його полум’яні слова  актуальні й сьогодні. Не цураймося рідної мови, рідної культури, своєї історії, вивчаймо, збагачуймо її, плекаймо національну гідність, пам’ятаймо дороговкази Великого Кобзаря:

Свою Україну любіть.
Любіть її… Во время люте,
В остатню тяжкую минуту
За неї Господа моліть.

Олена Мусіян, учитель української мови та літератури