Акція «16 днів проти насильства»

Дата: 15.12.2023 15:37

Щорічно з 25 листопада до 10 грудня включно в Україні проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства».

Вчинення насильства залишається однією з найбільш чутливих і гострих проблем в умовах сьогодення, та потребує своєчасного реагування, підтримки та допомоги.

З метою привернення уваги здобувачів освіти Липоводолинського ліцею до проблем подолання насильства, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок, жорстокого поводження з дітьми, формування у свідомості школярів нетерпимого ставлення до насильства в Липоводолинському ліцеї проведено цикл заходів: години спілкування «Ми проти насильства», «Мій світ без насильства», «Скажемо насильству – НІ!», «Наші долоньки проти насильства», «Скажемо насильству STOP»«Коло дружнього спілкування», «Цінуй життя – зупини СНІД»; брейн-ринг «Що ми знаємо про насильство», гра «Міфи чи факти». Ліцеїсти переглядали та обговорювали мультфільми та відеоролики «Про всіх на світі», «Не треба ображати друзів», «Подарунок», «Що таке булінг. Поради дітям», «Кричи. Біжи. Розкажи», «Хто такі волонтери» та інші. 8 грудня 2023 року з учнями  6-го класу відбулася зустріч зі спеціалістом із безпеки в освітньому середовищі Наталією Коваленко, дільничним офіцером громади Юрієм Логвою та начальником служби у справах дітей Людмилою Костян на тему «Булінг. Відповідальність за його вчинення», «Кібербулінг». Говорили про дотримання правил статуту закладу освіти зокрема про взаємодію з однолітками та вчителями. Детально зупинилися на інструкції, як поводитися дитині у разі агресії та небезпеки зі сторони інших.

Будь-які форми насильства – це не норма, не ОК! Переосмислення своїх дій і вчинків – це шлях до порозуміння.

Соціальний педагог Оксана Кревсун