Популяризація української мови
Місячник суспільно-гуманітарних дисциплін "Сильна мова - сильна держава" завершив свою роботу інтерактивним тижнем. Робота в дистанційному режимі не стала ліцеїстам перешкодою в популяризації української мови. Діти взяли активну участь у виготовленні подарунків, адже сьогодні, як ніколи, усі учасники освітнього процесу усвідомлюють, що саме мова визначає націю. «Без мови немає нації», - ці слова закарбувалися їм на все життя.
Ліцеїсти у своїх поробках показали важливість рідної мови в житті кожного українця, а отже, і нашої держави, бо справжня «нація повинна боронити свою мову більше, ніж навіть свою територію...» (Леся Українка). А знаєте, чому українською мовою треба розмовляти натхненно? Бо «…наша абетка починається із Ангела та закінчується Янголом, від А до Я» ( Іван Малкович). Правда, сказано серцем?! І ще багато висловів про важливість української мови можна знайти в буклеті, створеному учнями 10-Б класу, під рубрикою "Потужні слова про наше сокровенне". А ще нікого не залишить байдужим вірш Марії Венгрус "Говоріть", дуже зацікавлять запитання вікторини про нашу рідну мову, торкнеться струн серця пісня "Звучи, рідна мово!", яку виконувала Раїса Кириченко. У буклеті 9-А подана хроніка заборон: як боролися з українською мовою. Учні 10-А класу створили відеоролик англійською мовою за допомогою штучного інтелекту та запропонували одинадцятикласникам для ознайомлення на уроці. Шестикласники та семикласники створювали листівки, у яких утверджували думку, що рідну мову треба берегти, любити й плекати. Для дизайну підбирали слова відомих людей, шукали основу для малюнків на просторах інтернету. Учні 9- Б класу створили "Хмаринку слів", у якій висловили повагу до державної мови, адже це мова гідності і код української нації та заклик вдосконалювати свої практичні мовленнєві навички, виховувати в собі мовну стійкість.
Дякуємо всім, хто долучився до виготовлення подарунків на згадку про Місячник суспільно-гуманітарних дисциплін "Сильна мова - сильна держава", адже це свідчить, що молодому поколінню не байдужа доля рідної мови та української нації.
Людмила Глупак, учитель української мови та літератури
![](https://rada.info/upload/users_files/23298686/618cef3d7a81fe8f808ce18255f463d0.jpg)
![](https://rada.info/upload/users_files/23298686/cdaa12b1d38fb7dfa0110a3cb7329d62.jpg)
![](https://rada.info/upload/users_files/23298686/a2e9c7221f9b573f3bd1c60db763a20e.jpg)
![](https://rada.info/upload/users_files/23298686/0ef3ae916762f2391b5f313521766d5e.jpg)
![](https://rada.info/upload/users_files/23298686/688739bcd6e1a4553c12579fb1f34c22.jpg)
![](https://rada.info/upload/users_files/23298686/29044817936cc8c434e85c1a68eb7d40.jpg)
![](https://rada.info/upload/users_files/23298686/ca6798495a61348c86698653cdc71bd3.jpg)
![](https://rada.info/upload/users_files/23298686/9cb7007c5ad04947e007ca7300084b5e.jpg)
![](https://rada.info/upload/users_files/23298686/590ffd4f57f8a5927daecade1d20d0b9.jpg)
![](https://rada.info/upload/users_files/23298686/2ef7d1dc1ca9bf1a8e940842f744bf44.jpg)
![](https://rada.info/upload/users_files/23298686/0eae75ff01573794935f91e70ff1b860.jpg)
![](https://rada.info/upload/users_files/23298686/8c812b849f10b54826fff374d316419d.jpg)
![](https://rada.info/upload/users_files/23298686/85e53b471b747aa57bd716bcb112502a.jpg)
![](https://rada.info/upload/users_files/23298686/c0b96f0100a3e36a620c6165439ecc6d.jpg)
![](https://rada.info/upload/users_files/23298686/b86f43044b459ea7dfeb79dffe7ece67.jpg)
![](https://rada.info/upload/users_files/23298686/e5c746b67a3d596addd7121f7f31424a.jpg)
![](https://rada.info/upload/users_files/23298686/8eb9173d2f2e2cfae71d049c47b23d42.jpg)
![](https://rada.info/upload/users_files/23298686/b52be97a8f13183cd42ea3c16a2a826e.jpg)
![](https://rada.info/upload/users_files/23298686/5f0e4660b6e90e18566c6554739fc3c7.jpg)
![](https://rada.info/upload/users_files/23298686/6eeb81994b9b23c1f89c9f58eb1609d3.jpg)