Міжнародний день числа пі
14 березня у світі щорічно відзначається одне з найцікавіших свят - Міжнародний день числа π. Вперше День числа π відзначили в 1988 році в науково-популярному музеї Експлораторіум в Сан-Франциско. Придумав це свято роком раніше фізик Ларрі Шоу. Дату 14 березня він вибрав не випадково, адже у загальновідомому числі «Пі» цифри вказують на 3 (третій місяць в році) і 14 число березня. Фізик зробив все можливе, щоб святкові події на честь цього числа були настільки ж яскравими і значущими, як і інші свята.
Для учнів 5-Б класу Липоводолинського ліцею 14 березня була проведена інформаційна хвилинка, де вони дізналися про загадкове число π та його значення в математиці.
Учні 11-А класу переглянули презентацію, присвячену дню народження числа π. Вони дізналися про історію виникнення числа, традиції святкування в різних країнах, а також побачили пам'ятники, встановлені на честь дивовижного числа.
Традиції святкування числа π включають різноманітні заходи, такі як математичні конкурси, вікторини, читання віршів про число π, а також випікання та поїдання пирогів круглої форми (англійською "pie" звучить як "pi").
Музику числа пі можна почути завдяки таким музикантам, як Девід Макдональд. Він записав з допомогою фортепіано, як звучить число пі, якщо його взяти з точністю до 122 знаків після коми. Для цього кожному числу був привласнений свій порядковий номер на клавіатурі фортепіано з мінорною шкалою.
Цікаво, що саме 14 березня народився видатний вчений Альберт Ейнштейн, що додає цьому дню ще більшої значущості.
Вчитель математики Ніна КУЛИК


