Місячник академічної доброчесності у початкових класах
Здобувачі освіти 1-4 класів Липоводолинської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів долучилися до проведення місячника академічної доброчесності.
Учні 1 -А класу на уроках української мови провели роботу з дитячою книжкою . Прочитали та прослухали веселі віршики українських поетів та взяли участь в обговоренні їхнього змісту . В ході бесіди зрозуміли поняття "академічна доброчесність".
Нушенята 1-Б класу разом з батьками переглядали відеоролик “Академічна доброчесність починається з тебе” та “Поради з академічної доброчесності для школярів”. Діти ознайомились з основними принципами академічної доброчесності : старанність, самостійність у навчанні; відповідальність за власні вчинки і чесне здобуття оцінок; толерування думок інших, взаємоповага та підтримка; гідна та моральна поведінка під час навчального процесу та поза ним. І всі погодились з думкою про їх важливість та необхідність дотримуватись.
Школярі 1-В клас переглянули відео «Академічна доброчесність. Поради для молодших школярів», в якому розповідається, чому так важливо дотримуватися доброчесної поведінки та ознайомилися з терміном «академічна доброчесність».
Другокласники ознайомилися з поняттям академічної доброчесності, що вважається її порушенням та як сприяти її дотриманню. Діти переглядали відео, створювали та обговорювали ситуації порушення академічної доброчесності. В результаті проведених заходів вони прийшли до висновку, що академічна доброчесність базується на чесності, довірі, повазі та справедливості.
Третьокласники переглянули відео «Поради з академічної доброчесності для школярів». Ця інформація стала важливим дороговказом для формування доброчесності здобувачів освіти. Кожен клас створив свій Кодекс доброчесності і зобов’язалися його дотримуватися.
З метою формування у здобувачів освіти 4-А класу уявлення про доброчесність була проведена он-лайн зустріч «Що таке доброчесність?». Учні ознайомилися з основними принципами доброчесності, з видами та суттю порушень академічної доброчесності . За допомогою створення певних ситуацій та перегляду презентації діти навчилися їх розрізняти. А виконання практичного завдання у застосунку Kahoot! дало змогу закріпити набуті знання.
З учнями 4-Б класу була проведена година спілкування «Чесність – найважливіша умова успішного навчання», на якій обговорили прислів’я на тему «Чужим добром не збагатієш», читали і обговорювали оповідання В.О. Сухомлинського «Як Павлик списав задачу», виробили правила чесної поведінки в класі. Діти зробили висновок: «Учись чесно і досягнеш успіхів у житті».
У бесіді про доброчесність у навчанні «Доброчесність і справедливість дорожче за золото» школярі 4-В класу за допомогою життєвих ситуацій ознайомилися із поняттями «доброчесність», «інтелектуальна власність», «крадіжка інтелектуальної власності»; обговорили наслідки недоброчесної поведінки; звернули увагу на можливі наслідки дотримання чи не дотримання принципів доброчесності; розробили правила чесної поведінки учнів та створили Кодекс академічної доброчесності класу, який розміщено у Teams.
Заступник директора з НВР Ірина Чайка