Найперше - музика у слові!
21 березня щорічно відзначається Всесвітній день поезії. Цей день було встановлено за ініціативою ЮНЕСКО: організація вважає, що саме поезія може стати відповіддю на найважливіші запити людства. Особлива енергетика поезії здатна вести за собою, надихати та об'єднувати. І байдуже, якою мовою та в якому столітті написані талановиті вірші-почуття й емоції,які вони висловлюють, не мають кордонів. У цьому переконались учні 10 класу на уроці за темою" Поль Верлен.Взаємодія символізму й імпресіонізму в ліриці.Сугестивність, музичність, живописність лірики". Двері літературної вітальні гостинно відчинила поетеса, член літературної студії імені Ф.І.Швіндіна, асистент учителя Софія Валюх. У віршах відкрилася чуттєва душа ліричного героя. Рольова гра (діалог Поетеси і Долі) ввела присутніх у світ лірики. Після прочитання віршів учні визначали ознаки поезії Поля Верлена, знаходили образи- символи, вибирали фарби та малювали усні ілюстрації до рядків твору. Десятикласники визначали кольори, звуки природи й душевні стани ліричного героя та доводили, що перед нами "пейзажі душі". І, звісно, читали вірші Поля Верлена, у яких чули мелодію у всьому, що оспівав поет: у краплі води, у листі, у траві, у порухах людської душі. Слухали повідомлення про те, як мелодійність і простота лірики Поля Верлена вабили багатьох композиторів різних поколінь - від сучасників поета Клода Дебюссі і Моріса Равеля до наших сучасників-українця Бориса Буєвського. Діти прослухали музичну п'єсу К.Дебюссі "Море", яка дала можливість відчути колорит, рух стихій.
У підсумку розкрили девіз уроку "Найперше - музика у слові!": музика й поезія у творчості Поля Верлена злиті воєдино, запалюють весь світ, дають душі крила.
Урок провели учитель зарубіжної літератури Валентина Молошна та асистент учителя Софія Валюх. Музичний супровід підготувала учитель музики Світлана Гапич.
15:38 21.03.2025