A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Липоводолинський ліцей
Липоводолинської селищної ради

Новини

Дата: від до Скинути

Учні ліцею серед переможців конкурсу-захисту МАН

Щороку учні нашого ліцею беруть активну участь у конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт Малої академії наук України. Цей рік не став винятком! 17 юних науковців презентували свої дослідження на І етапі конкурсу.

11:55 14.03.2025

Історія, що говорить до нас

11 березня 2025, щоб урізноманітнити процес вивчення творчості геніального українського поета Тараса Шевченка та зробити його цікавішим, учитель української літератури Людмила Дужак і вчитель історії Аліна Зіневич під час вивчення послання «І мертвим, і живим, і ненарожденним…» запропонували учням 9-Б класу мініпроєкт «Історія, що говорить до нас».  Діти, об’єднавшись у три групи, досліджували культурні й політичні чинники, які спонукали Шевченка до написання цього твору. Кінцевим продуктом їхньої діяльності були презентації, які вони представили на уроці. Дев’ятикласники дійшли висновку, що послання «І мертвим, і живим, і ненарожденним…» написано з болем за Україну, яка, на думку Т. Г. Шевченка, залишалася пригнобленою не лише зовнішніми силами, а й власною елітою. Культурні та політичні обставини змушували поета відкрито закликати до пробудження національної свідомості, збереження мови й культури та боротьби за справедливість. Його слова не втратили актуальності й сьогодні, нагадуючи, що майбутнє України залежить від її громадян, їхньої свідомості та відповідальності перед історією.

16:30 12.03.2025

ПОТУЖНЕ СЛОВО КОБЗАРЯ

Шевченківські дні - час, коли слово Кобзаря звучить особливо потужно. Його поезія - це не просто рядки, а заклик до боротьби, до віри у правду та справедливість. Декламуючи Тарасові слова, ми не лише вшановуємо  пам'ять, а й продовжуємо його справу - надихати, єднати, змінювати світ навколо. Приєднуйтесь до нас! Читайте, відчувайте, передавайте силу поезії  наступним поколінням!

16:40 11.03.2025

Державні символи. Гімн України

Цьогоріч виповнюється 160 років з дня першого публічного виконання Державного Гімну України. 10 березня - визначний день становлення одного з головних символів нашої держави. Саме цього дня у 1865 році на роковинах Тараса Шевченка в польському місті Перемишль уперше прозвучав майбутній гімн України - твір композитора Михайла Вербицького на слова поета Павла Чубинського. З нагоди цієї події для учнів 6-Б класу було проведено інформаційну хвилину, яку організували вчитель музичного мистецтва  та вчитель історії України Аліна Зіневич.  Під час заходу учні дізналися про історію створення та затвердження Гімну України. Вчитель історії розповіла про процес визнання цього твору офіційним символом держави, а вчитель мистецтва – про музичний аспект його виникнення та значення. Особливу увагу було приділено тексту Гімну. Учні прослухали його та обговорили зміст слів, які в ньому звучать. Під час війни слова Гімну набувають особливого сенсу, адже вони є джерелом сили, патріотизму та віри у перемогу. Такі заходи допомагають молодому поколінню краще розуміти важливість національних символів, виховують повагу до історії та культури нашої країни. Адже Гімн України – це не просто мелодія та слова, а заклик до єдності, боротьби та віри у світле майбутнє нашої держави. 

10:46 11.03.2025

Символ нескореності та свободи

У рамках проведення місячника "Література, історія та мистецтво: зустріч епох", для учнів 10 класу, учителями історії та української літератури було проведено спільний виховний захід "Історія символів. Гімн України-символ нескореності та свободи", присвячений Дню Державного Гімну України. Під час заняття десятикласники ознайомилися звідки бере початок його історія, поглибили свої знання про той нелегкий шлях, який довелося пройти пісні-гімну, від 1862 року до проголошення незалежності України, щоб стати одним із головних символів держави. Ліцеїсти звернули увагу на художні особливості тексту, мали змогу прослухати і порівняти різні версії звучання Гімну України.  Діти  відчули силу символічних рядків: "Душу й тіло ми положим за нашу свободу...", які мають глибокий і пророчий сенс для нашого народу,  особливо сьогодні, у нелегкій боротьбі за мир і спокій у власній державі.

10:40 11.03.2025

Жінкам - з любов'ю та повагою

     Міжнародний день прав жінок і миру є важливим нагадуванням про необхідність боротьби за гендерну рівність, захист прав жінок та побудову мирного суспільства. В цей день ми вшановуємо досягнення жінок у всьому світі та підкреслюємо їхню важливість у нашому житті. З цієї нагоди учні Липоводолинського ліцею створили відео-вітання, в якому  висловили подяку всім жінкам та побажали їм міцного здоров'я, невичерпної енергії, любові та благополуччя. Віримо, що сила жіночої єдності здатна змінити світ на краще.

10:05 10.03.2025

Урок – конференція

Цього тижня стартував місячник суспільно-гуманітарних та мистецьких дисциплін на тему: «Література, історія та мистецтво:зустріч епох». У рамках  заходу було проведено в 11-А класі урок української літератури у формі конференції. Тема: «Література епохи соціалістичного реалізму. Причини звернення до історичної тематики». На конференцію було запрошено вчителя історії України Аліну Зіневич, яка звернула увагу присутніх на те, що ХХ століття, як, мабуть, ніяке інше, дуже насичене різноманітними історичними подіями, характеризується різкою зміною політичних режимів, соціально-економічної ситуації. Звідси різні історичні умови, у яких розвивалась українська культура. Далі доповідачі зупинилися на розгляді літературного процесу 70-90 років, жанровому та тематичному різноманітті творів цього періоду. По закінченню виголошення доповідей учням було запропоновано інтерактивну вправу «Займи позицію», під час якої учні обгрунтовували свою позицію на основі узагальнених під час конференції знань. І як висновок: такі форми роботи на уроці розвивають активність, пошукові здібності, уміння розкривати суть певної  проблеми, стисло і коротко висвітлювати її, конкретно відповідати на поставлені питання. Вони вчать самостійно здобувати знання.

10:01 10.03.2025

ІДУ З ДИТИНСТВА ДО ТАРАСА

У перші березневі дні ми знову згадуємо великого сина нашого народу - Тараса Григоровича Шевченка.  З нагоди 211 річниці від дня народження  Великого Кобзаря,  з метою виховання пошани до творчої спадщини поета, патріотизму, любові до рідної мови, для учнів 4А класу проведено поетичний калейдоскоп "Іду з дитинства до Тараса". Гортаючи сторінки життя і творчості, четвертокласники повторили набуті знання, переглянули презентацію "Тарасовими стежками", розкривали зміст прислів'їв про Шевченка, читали його поезію. Захід пройшов цікаво та пізнавально. Діти не лише більше дізналися про поета, а й відчули силу його слова, яка й сьогодні надихає українців боротися за правду, свободу та незалежність.

09:06 10.03.2025

СЛАВЕТНИЙ УКРАЇНЕЦЬ - ТАРАС ШЕВЧЕНКО

В історії назавжди залишаються імена, які з гордістю вимовляє, пам'ятає і шанує людство. Перші березневі дні пов'язані з іменем Тараса Григоровича Шевченка, його славою,  духом,  мудрістю,  любов'ю до України. Його творчість  давно стала найважливішим і нетлінним складником українського народу. У бібліотеці закладу розгорнута книжкова виставка "Ми тебе не забули, Тарасе!", де представлена літературна спадщина Великого Кобзаря, життєвий і творчий шлях митця. Запрошуємо до перегляду всіх, хто шанує, знає і по-справжньому любить творчість геніального українського поета. Тарас Шевченко завжди сучасний і актуальний. Щоразу звертаючись до його слів, нові покоління знаходять у них потрібне та цікаве.

16:26 06.03.2025

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було підтверджено